Poctivý predajca neklope od dverí k dverám

Autor: Peter Vanka | 1.4.2014 o 11:30 | Karma článku: 5,16 | Prečítané:  697x

Časy sa menia a my s nimi. Mnoho vecí zaniklo, mnohé veci, výrobky, postupy, spôsoby sa inovovali a dosiahli úroveň, o ktorej by pred rokmi ľudia ani nechyrovali. Komu by pred sto rokmi napadlo, že automobily sa stanú bežnou súčasťou prepravy, kto pred dvadsiatimi rokmi tušil, ako ďaleko a ako rýchlo zájdu informačné technológie?  

Aj cesty obchodu sa vyvíjali míľovými krokmi. A keďže kvalita pretrvá, tí dobrí na trhu prežili. I preto do Asociácie osobného predaja prijímame iba spoločnosti, ktoré na trhu pôsobia bez prestávky minimálne desať rokov.

Ako dnes spoznať poctivého osobného predajcu, profesionála, ktorý ponúkaný produkt pozná z každej strany, vysvetlí a predvedie v pohodlí vášho domova akúkoľvek jeho funkciu? Asi prvé poznávacie znamenie je vopred dohodnutá návšteva. Renomované firmy dnes nechodia od dverí k dverám, biznis funguje na osobných odporúčaniach a predajca si s vami dohodne schôdzku vopred. Budete vedieť kedy príde, či bude sám alebo s kolegom, čo vám predstavia a koľko času asi prezentácia potrvá. Takže ak sa k vám niekto bude chcieť natlačiť len tak do bytu pod akoukoľvek zámienkou, máte ďalší dôvod na zvýšenú ostražitosť.

Firmu a výrobky poctivých obchodníkov si samozrejme môžete overiť na internete, nejde o žiadne veci bez mena ale overené značky. Porovnávajte, inšpirujte sa. Zásadou poctivého predajcu je slušné a zdvorilé vystupovanie a poskytovanie jasných a zrozumiteľných informácií. Na požiadanie sa vie predajca preukázať plnou mocou alebo certifikátom na výkon svojej práce s údajmi o zamestnávateľovi. Akýkoľvek nátlak, arogancia, zvyšovanie hlasu neprichádza do úvahy.

Pre poctivé firmy zároveň spravidla platí, že vám výrobok dodajú po prezentácii. Znamená to, že rozhodnutie o kúpe nemusíte urobiť okamžite, môžete sa ozvať po zvážení všetkých za a proti po niekoľkých dňoch. Po doručení výrobku dostanete doklad z registračnej pokladnice.

Poctivé firmy si zároveň zvyknú overiť vystupovanie svojich predajcov a spokojnosť zákazníka aj telefonicky, takže firme môžete ešte predtým, ako a pre kúpu rozhodnete, podať spätnú väzbu.

Náš zákazník, náš pán, platí stále. Človek je napriek akejkoľvek technike centrom všetkého a osobný predaj tu bude v rôznych podobách ešte poriadne dlho. My sa snažíme neustále ho vylepšovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Predražené predsedníctvo a kauzu Evka prešetrí NAKA

Na polícii bola desiateho januára vypovedať Zuzana Hlávková. Stalo sa tak ešte predtým, ako bol prípad posunutý elitným policajtom.

KOMENTÁRE

V politike, tak ako v hazarde, je výsledok vopred jasný

Aké osoby sú v pozadí hazardu?


Už ste čítali?